Соціальний захист дітей

 

 
 

7 кроків в ім’я дитини

Одна з найболючіших проблем нашого суспільства – покинуті діти. Відвідини дитячого будинку зачеплять заживе і найбільш товстошкіру та цинічну людину. Коли переступаєш поріг цього закладу, він, на перший погляд, нічим не відрізняється від звичайного дитячого садочка: так само пахне молочною кашею, такі ж ліжечка й іграшки, на стінах – малюнки. Проте подібність зникає, коли бачиш очі дітей. Вони сповнені смутку й марного чекання: увечері батьки не заберуть їх додому їм не співатимуть колискових, не цілуватимуть на ніч…

Соціальна робота із сім'ями займає провідне місце в діяльності центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. І це цілком закономірно, адже багато соціально - психологічних проблем зумовлені неблагополуччям у сім'ї. За час перебування в родині дитина спостерігає та приймає участь у житті батьків, які розпочинають зловживати спиртними напоями, вести аморальний спосіб життя, що призводить до позбавлення їх батьківських прав. Виникає інша проблема – це покинуті діти. Діти яких влаштовують в школи – інтернати, дитячі будинки. Є також інші форми влаштування дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування : усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Усиновлення – це прийняття у сім'ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов'язками, як з боку дорослих, так і збоку дитини. Опіка (піклування)  встановлюється для забезпечення виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Прийомна сім'я - сім'я, або окрема особа, яка не перебувала у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо Ви бажаєте створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу :   1. Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім'ю до районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. 2.Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки – вихователі в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру. 3. Зареєструватись у службі у справах дітей як потенційні батьки або батьки – вихователі та отримати висновок про можливість створення прийомної сім'ї. 4. Ознайомитися з банком даних дітей та за участі служби у справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді визначитися щодо взаємодобору дитини. 5. Відвідування інтернатного закладу та встановлення контакту з дитиною. 6. Районна державна адміністрація приймає рішення про влаштування дитини у Вашу родину. 7. Дитина є членом Вашої родини. Вашу сім'ю буде відвідувати соціальний працівник районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. За більш детальною інформацією з питань створення та функціонування прийомної сім'ї ви можете звернутися до служби у справах дітей районної державної адміністрації, телефон для довідок 2-14-87. Разом ми можемо допомогти дітям, які не зі своєї вини залишилися без батьківської опіки.

Інформація для громадян України , які бажають усиновити дитину

Перелік документів, необхідних для вирішення справ: (При усиновленні, При призначенні опіки (піклування), При позбавленні батьківських прав та визнанні батьків дітей безвісно відсутніми, померлими або недієздатними, При поновленні батьківських прав, При захисті соціальних прав дітей (призначення соцвиплат), При захисті майнових та житлових прав дітей)

 

 

 


Календарь
Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Зодіак: Тілець
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Віньковецька районна державна адміністрація
2017 рік